غیر از خدا هیچکس نبود...

مستند « غیر از خدا هیچ کس نبود » ساخته حسن ساجدی ، جمعه ، 18 اسفند ماه ، از شبکه مستند پخش شد.

« غیر از خدا هیچ کس نبود » روایت گر زندگی عاشقانه پیرمرد و پیرزنی است که تنها ساکنان روستایی متروک به نام "کاخ کوک" در خراسان جنوبی هستند.

روستایی که پیشتر بیش از 35 خانوار را در خود جای داده بوده اکنون به علت خشکسالی و فقر ناشی از آن به ویرانه ای تبدیل گشته که تنها ساکنین آن پیرمرد و پیرزن عاشقی هستند که به هیچ قیمتی حاضر به دل کندن از  سرزمین بچگی و آبا و اجدادیشان و رفتن به شهر نیستند.

برایشان مهم نیست که بقیه رفته اند، آنها می مانند و تا آخرین نفس و به عشق هم و به عشق روزگار شیرین گذشته که در کنار هم در این روستا گذرانده اند، روزگار سپری می کنند تا روز رفتن آنها هم فرارسد ولی نه به شهر بلکه به جایگاه ابدی.

وقتی پیرزن از دنیا رفت ، پیرمرد عاشق، نبود او را بیش از یک سال تاب نیاورد و با وجود تنهایی مطلق هم حاضر به رفتن به شهر نشد تا این که او نیز به همسرش پیوست.

پلان های پایانی فیلم، اشک هر انسانی را در می آورد، آنگاه که خانه خالی پیرمرد و پیرزن و روستای کاملاً متروکه آنان را نشان می دهد.

آنها رفتند و آن چه باقی ماند روستای متروکه "کاخ کوک" بود که مثل هزاران روستای دیگر در چهارگوشه این سرزمین به ویرانه تبدیل شده و مردم ما از ثمرات آن بی بهره مانده اند.

روستایی که روزگاری صدای شادی کودکانش، صدای گوسفندان، صدای آواز خروس ها و صدای زندگی در آن شنیده می شده اینک جز صدای هولناک پیچیدن باد در خرابه های خانه های کاه گلیش آوازی به گوش نمی رسد...

/ 4 نظر / 4 بازدید
فروش شارژ با تخفیف ویژه همراه با قرعه کشی

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم در صورت نیاز به شارژ تلفن همراه ( همراه اول ، ایرانسل ،تالیا و رایتل ) می توانید از وب سایت ما با تخفیف و قرعه کشی 3 بار در روز (هر 8 ساعت یک برنده) خرید کنید. کافی است فقط یک بار امتحان کنید تا مشتری دائمی ما شوید. www.charge.shadcom.ir

hamid

سلام بزرگترین پایگاه افزایش بازدید و بهبود رنک شروع بکار کرد اگه به دنبال افزایش بازدید واقعی بهبود رنک الکسا و گوگل سایت خودتونین حتما به این سایت سر بزنین http://hitsha.ir در این سایت میتونین از امکانات مخصوصی که گذاشته شده استفاده کنین : 1 - سیستم تبادل بنر 2 - سیستم تبادل بازدید کننده 3 - سیستم لینک باکس حرفه ای و بزودی سیستم تبادل پاپ آپ تمام این سیستم ها تاثیر صددرصد مثبت روی رنک و جایگاه وبلاگ و وبسایت شما داره منتظر شما در هیتس ها هستیم .

پارسا

سلام سامان عزیز منم این مستند رو دیدم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم روستاهایی که میتونه منبع درآمد و پویایی برای جامعه باشه چطور به ویرانه تبدیل میشه

شاهین

زیبا بود . من هم این مستند رو دیدم ،ولی من اشکم در نیومد !!![چشمک]